| Lola200228 a întrebat:

Îmi puteți recomanda câteva cărți de dezvoltare personală,pentru persoanele anxioase ca mine, ceva cărți ca sa pot învață ceva sa ma redescopăr, de autovindecare. Vreau sa mi le spune ti pe cele mai bune.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Poti sa citesti multe carti, important e sa pui in practica, si ceea ce trebuie sa pui in practica in mare parte este curajul. Frica este problema, frica de a iesi in lume, de a vorbi, de a face nu stiu ce.tu trebuie sa iti descoperi si sa iti vindeci fricile, poti sa citesti o groaza de carti, doar daca le citesti si nu iesi din zona ta de confort si pui in parctica, degeaba le citesti. In primul rand accepta-te asa cum esti(pare greu, dar nu imposibil), nu te mai gandi ca nu esti buna de nimic, ci spune-ti in gand, asta sunt, alta nu sunt, si fii curajoasa, buna cu ceilalti si fa fapte bune, indiferent daca iti e frica sau nu, mai ales cand iti e frica, infrunta frica si fa ceea ce te face sa iti fie frica, dar cu acceptare si cu incredere, curaj si iubire, si usor usor vei scapa de anxietate, ai rabdare, si vei vedea rezultatele. Pune-ti in minte sa fii o persoana buna, curajoasa si bucuroasa, fara sa te gandesti la gandurile care iti induc frica

3 răspunsuri:
| Foame a răspuns:

Poti sa citesti carti scrise de:

1.Tony Robbins(Putere nemarginita, Trezeste uriasul din tine etc)
2.Napoleon Hill(Gandeste si devi bogat, legea succesului etc)
3.Jim Rohn (Cele 12 coloane ale succesului, 7strategii pentru bogatie si fericire etc)
4.John Gray(Bărbații sunt de pe Marte, Femeile sunt de pe Venus, Marte şi Venus în dormitor etc)
.
Toate sunt bune dar ar trebui sa incepi cu Putere nemarginita.

"Nu lasa invatatura sa conduca la cunoastere. Lasa invatatura sa duca la actiune" -Jim Rohn
Degeaba citesti daca nu aplici nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| MademoiselleCosmina a răspuns:

"Poti sa-ti vindeci viata", Louise Hay.