| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste carti pentru adolescenti( nu pentru scoala sau cu vampiri) pe care nu ati putut sa le lasati din mana? :*

2 răspunsuri:
| RedCookyeeee a răspuns:

Foxfire-Joyce Carol Oates
Acluofobia-A.R. Deleanu
Fiica tacerii-Kim Eduards
Pervertirea-C. Nemerovschi
Nymphette_dark99-C. Nemerovschi
Crima din orient express-Agatha Christie
Viitorul nostru-Jay asher
Privilegiul-Zoey Dean
Fetele Gallagher-Aly Carter

Nymphette_dark99.

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! Nu stiu ce ai citit pana acum, dar iti recomand "Singur pe lume"- Hector Malot, "Winnetou"-Karl May, "Moby Dick"-Herman Mellville, "Marile sperante"-Charles Dickens, "Ciresarii"-Constantin Chirita, "Toate panzele sus!"-Radu Tudoran, "Contele de Monte-Cristo", "Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani", "Vicontele de Bragelone"-Alexandre Dumas, "Aventurile lui Kuckleberry Finn", "Aventurile lui Tom Sawyer"-Mark Twain, "Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher-Stowe, "Calatoriile lui Gulliver'-Johnthan Swift, "Robinson Crusoe"-Daniel Defoe. Lectura placuta!