| wintersvibe a întrebat:

Imi recomandati va rog niste carti foarte horror.Sa aiba legatura cu demoni,cu iadul,cu diavlolul.
poate sa fie o carte despre rai si iad, secte satanice etc.
VA ROGGGGGGGGGGGGGGGGGG.
cartile sa fie in romana sau in engleza/

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Paznicul demonilor (Royce Buckingham), În numele Domnului (Dean Koontz), Călugărul (M.G. Lewis), The Devil in Connecticut (Gerald Brittle), When the Ghost Screams: True Stories of Victims Who Haunt (Leslie Rule), Hell House (Richard Matheson), The Exorcist (William Peter Blatty), The Rite: The Making of a Modern Exorcist (Matt Baglio), Encounter with Hell: My Terrifying Clash with a Demonic Entity (Alexis McQuillan), Ares/Guardians of Hades (Felicity Heaton), Lucifer (Glen Duncan), The Devil in Velvet (John Dickson Carr), Diary of a Gentleman Diabolist (Robin Sprigg), The Devil Rides Out/ Black Magic (Dennis Wheatley), To the Devil a Daughter (Dennis Wheatley), Poseidon’s Childre (Michael West), Drag Me to Hell (Kaylyn Gabbert), The Haunted (Ed &Lorraine Warren).

Sau, Cartea fara nume de Anonymous, pe a cărei copertă scrie că...
aduce moartea oricui o citește' // http://imgur.com/a/CylPh
Dacă ar fi fost adevărat, autorul înceta să ne (mai) ofere continuarea "Ochiul Lunii" de Anonymous.
Ori, cine nu a murit după lecturarea primei cărți, moare la a doua?! :))

4 răspunsuri:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Biblia?

| wintersvibe explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Cu siguranta nu.
altceva?

| wintersvibe explică (pentru floresdemayo):

Cartea fara nume o pot gasi online daca se poate si gratis.
daca da imi spui te rog unde.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru wintersvibe):

Nu este în format pdf.