| Georgian13829 a întrebat:

In Harry Potter și ordinul Phoenix mătușa Petunia primește o urlătoarea care zice "aminteste-ti de cealaltă Petunia". Cine i-a trimis urlătoarea și care cealaltă?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Cealalta Petunia se refera la tanara Petunia.
Cand era mica si-a dorit si ea sa mearga la Hogwarts, ca si sora ei.Petunia i-a scris lui Dumbledore mai multe scrisori in care il ruga sa o primeasca.
De fapt, visul ei fusese sa fie diferita.
Asta se poate observa un faptul ca odata ce a aflat ca nu e diferita, fiind dezamagita, a ajuns sa aiba o viata perfect normala, chiar plictisitoare.
Daca imi amintesc bine, urlatoarea a fost trimisa de Dumbledore.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cealaltă e Raluca Turcan!
hee hee

| Georgian13829 explică (pentru RKBlue):

Ms

| Georgian13829 explică (pentru Georgian13829):

In ce carte aflam asta?

| RKBlue a răspuns (pentru Georgian13829):

Cu placere!

| Georgian13829 explică (pentru RKBlue):

In ce carte aflam despre povestea mătușii petunia?

| RKBlue a răspuns (pentru RKBlue):

In Harry Potter si talismanele mortii in amintirile lui Snape, Harry le vede pe Lily(mama lui Harry) si Petunia, copii.
Din actiunea de acolo reiese ca Petunia era geloasa.
De asemenea pe Fandom-ul Harry Potter e dezvoltata putin ideea.
(Pe Quora am gasit niste raspunsuri foarte interesante despre Harry Potter care te fac sa vezi cartile din mai multe perspective)