| daniel176 a întrebat:

La structura textului argumentativ pentru bac trebuie sa avem ipoteza, argumentarea si incheierea. La argumente pot sa am unul pro si unul contra? Sau trebuie amandoua la fel?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Eu stiu ca argumentele trebuie sa fie de aceeasi parte, adica sa nu te contrazici singur, ori ești pro pentru ipoteza ori contra, nu amandoua. happy

1 răspuns:
| Muwz a răspuns:

Argumentule nu pot fi diferite pentru ca te-ai contrazice singur, adica iti ignori celalalt argument. Odata ce ai te-ai gandit ce argumente vei folosi ar fi bine daca ai putea da si exemple pentru a-ti face mai credibil argumentul. Succes.