| anonim_4396 a întrebat:

Mă puteți ajuta cu o poezie compusă de voi, nu foarte lungă, câteva versuri despre ceva imperfect, vă rog

10 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Buna, am mai multe, o sa-ti trec una scurta:
Intr-o lume dominata
Doar de bani si de averi
Ce conteaza bunatatea?
Daca nu poti fi ca ei
Cand te superi ai sa simti
Ca tot trebuie sa inchei
Iar durerea ce-o resimti
Nu-i va deranja pe ei.

| Gabriela1Gbby a răspuns (pentru MadalinG99):

Mulțumesc frumos ????

| MadalinG99 a răspuns (pentru Gabriela1Gbby):

Iti place? Poti sa-i mai scrii tu cateva versuri, succes!

| WangLouis a răspuns (pentru MadalinG99):

E draguta...scrii din lipsa de ocupatie si placere sau e si ceva mai serios? Adica ma refer la faptul ca daca ti le si publici undeva.

| MadalinG99 a răspuns (pentru WangLouis):

Este mai lunga, nu public nicaieri le scriu cand ma supara prietena happy... si uneori scriu ce ma apasa, dar putem spune ca le scriu si din lipsa de ocupatie.

| WangLouis a răspuns (pentru MadalinG99):

Dragut happy. Eram curioasa deoarece si eu mai scriu, dar la mine e ceva de genul regret, pentru ca la inceput si-a dorit el si nu am vrut eu, apoi cand mi-am dat seama ca de fapt imi place mult, nu si-a mai dorit el. Stau super prost la capitolul asta.
Scrii si cand iti place de ea prea mult, adica atunci cand nu esti suparat pe ea!? happy

| MadalinG99 a răspuns (pentru WangLouis):

Nu happy, adica foarte rar stiu eu, dar in ultima vreme cam toate merg prost si...

| WangLouis a răspuns (pentru MadalinG99):

Ee...se mai intampla na. Ti-as da un sfat, dar nu prea ma pricep. In orice caz, daca situatia continua in ciuda incercarilor de a va redresa, zic totusi s-o lasi. E loc si de altelewinking

| MadalinG99 a răspuns (pentru WangLouis):

Deja a cerut pauza o saptamana, deci e clar.

| WangLouis a răspuns (pentru MadalinG99):

Mmm..nu se stie, dar tu stii mai bine. Asculta-ti instictul si daca inca o placi si inca te place discutati. Nu stiu ce sa zic de pauzele de genul acesta, poate o sa va ajute sa va dati seama de cum va e mai bine, sau ce trebuie sa faceti. Succes in luarea unor decizii cat mai bune pentru amandoi!winking happy