| ValeriaMasehin a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog frumos cu un dialog din 4 replici, care ar putea avea loc intre un partener de dans si domnisoara care-l va insoti la dans. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce nu-ti faci singura aceasta tema simpla? Trimite varianta ta si noi o vom completa.

| Madelinee a răspuns:

-Îmi permiți să te invit la dans?
-Cu cea mai mare plăcere.
-Vals sau tango?
- Tango.

| meoww a răspuns:

Trebuie numai replici sau si descrie? ..Incearca asta:

Fata arata ingrijorata, statea impreuna cu partenerul ei langa scena asteptand ca perechea dinaintea lor sa termine, se gandea incontinu la multimea care va fi cu ochi pe ea. Baiatlu baga de seama, merge in fata ei, o prinde de umeri si ii spune:
-Hei! ..Hei!, ea il priveste. Nu te ingrijora, repetam asta de saptamani, o sa fie gata in cateva minute.
-Cum sa nu ma ingrijorez? E prima data cand sunt pe scena in fata unei multimi asa de mare...tu..tu..ai mai multa experienta decat mine.-vocea ei era foarte ragusita si inceata, abia mai putea vorbi de emotii.
-Asta nu e important. Si eu am fost ingrijorat prima data, dar sunt aici? Am ignorat emotile si am mers sa fac ceea ce iubesc.
-Ai...ai dreptate, Fata incepe sa rada, simtinu-se caraghios. Sunt gata! spune ea cu incredere

*De aici poti sa schimibi sa se potriveasca cu ce ai nevoie (scuze pentru orice greseli gramaticale >.< )
Sper ca am fost de ajutor! happy Funda? daca e util? ^^

| Lavinateen123 a răspuns:

Asta e ajutor cu temele. Ar trebui sa fi sactionat. sad

| Anonimul674 a răspuns:

- Ce mai faci gagico?
- Sunt curioasă dacă eşti singur acasă.
- Sunt, deci hai la mine!
- Hai, ce mai stăm?

| Mariix a răspuns:

Este super simplu laughing.
Uite o idee:
-Vrei sa dansezi? spune partenerul
-Ok. spune fata.
*incep ei sa danseze *
Fata:
-Mai lipseste ploaia si dupa chiar o sa fie super laughing.De fapt, nici nu stiu de ce fac chestia asta atat de siropoasa... iacc(si alte chestii din astea)
-Vrei sa dansam sau ai de gand sa vorbesti in continuare?
*ea da din cap si ei incep sa danseze *
Ok deci acest mic dialog este luat dintr-un film. laughing