| andra97 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un dialog despre natura in limba franceza de 12-15 replici? multumesc. dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| K9pInKuTzZaThA a răspuns:

-Bounjour Madame professeur!
-Bonjour Anne!
-Je voudrais savoir si les arbres perdent leurs feuilles jamais?
-Les arbres ne perd pas jamais de feuilles.
-Pourquoi?
-Je l'explique si vous ne comprenez pas, mais si vous lisez ce livre, vous comprendrez certainement.
-Eh bien, j'ai espère être utile
-Certainement.
-Au revoir Madame!
-Au revoir Anne!

1 răspuns:
| MITI_5972 a răspuns:

Da pe gogle translate si fa-ti un dialogintre doua pers si da prima data in limba romana si in al doilea dreptunghi alegeti limba in care trebuie sa scrii iti urez multa bafta si sa iei o nota buna ca stiu cum e sa iei o nota naspa.