| maria344556 a întrebat:

,,Miresme dulci de flori ma-mbata si ma alinta ganduri blande...
Ce iertator si bun ti-i gandul, in preajma florilor plapande!
Rad in gramada :flori de nalba si albi flori de margarit,
De parca ar fi cazut pe straturi un stol de fluturi de argint.
(Pastel-D Anghel)
1. Realizati o analiza stilistica a textului in 10/15 randuri.
2.Precizati rolul fiecarui semn de punctuatie.
3. Extrageti imaginile artistice din text.
4 Demonstrati intr-o compunere de 20/25 randuri faptul ca textul suport este un text liric descriptiv
VA ROGGG... URGENT, RESPECTAND TOATE CERINTELE

2 răspunsuri:
| nhhv a răspuns:

Iubita mea, nu e tema noastră, este chiar atât de greu să explici un amărât de semn de punctuație, sau să extragi două imagini artistice? Mi-e rușine de copii ca voi în lumea astalaughing.

| Violleta2022 a răspuns:

Conform regulilor forumului TPU, nu ni se permite sa-ti facem temele scolare, asta fiind sigura ta responsabilitate de elev, de care noi nu avem voie sa te privam.
In acest caz, iti dorim sa ai o zi linistita si spornica la teme!