| rapgirl123 a întrebat:

Heei va rog ajutati-ma sa identific si eu o metafora din urmatoarele versuri:
Rad in gramada; flori de nalba si alte flori de margarint./ de parc-ar fi cazut pe straturi un stol de fluturi de argint... va roog dau funda ( si apropo nu e temawinking

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

un stol de fluturi de argint.

| enverhoxha a răspuns:

Florile care "râd" şi fluturii "de argint".

| cryna a răspuns:

Eu cred ca metafora e 'in gramada' dar nu stiu sigur. sorrysad

| katty_3242 a răspuns:

De parc-ar fi cazut pe straturi un stol de fluturi de argint.winking am 10 la romanawinking funda?

| ciprian1_8376 a răspuns:

Buna.eu cred ca tot ce ai sris tu este o metafora.pentru mai multe detalii intra pe www.wikipedia.org si cauta acolo la metafora...

| Madu03 a răspuns:

Buna. "fluturi de argint".happy

| renda a răspuns:

Fluturi de argint-metafora