| Marselina a întrebat:

O carte romantica dar care sa nu fie foarte siropoasa pentru un cadou pentru un baiat. Dau funda ❤️

6 răspunsuri:
| Clytia a răspuns:

"Lumina dintre oceane" de Stedman M. L. E o lecție de viață ce prezintă o realitate destul de dureroasă. O recomand cu drag! Plus că nu e siropoasă.

| Plato a răspuns:

"Dragostea in vremea holerei".

| Raven a răspuns:

O zi de David Nicholls
http://www.libris.ro/o-zi-david-nicholls-lit978-606-686-421-3.html
cu toate că fiu-meu la 20 de ani mai degrabă s-a fi lăsat ucis decât să fie prins citind o carte romantică și ar fi preferat oricând un SF ori un thriller

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-i o carte de aventuri, ca baietii nu prefera deloc, cartile romantice, nici macar alea mai putin siropoase.

| RobertMoon a răspuns:

- Adio arme de Ernest Hemingway (poveste de razboi imbinata cu putin romance)
- Padurea norvegiana de Haruki Murakami (protagonistul isi aminteste de cele doua iubiri din perioada studentiei)
- Marele Gatsby de F.S. Fitzgerald (combinatie de mister, crima, bani multi si putin romance)... astea 3 mi-au placut mie ca baiat, deci s-ar putea sa-i placa si lui.