| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cine a citit cartea Irinei Biner - Fluturi: ce parere aveti despre ea? Mie mi se pare ca e mediocra si nu reprezinta nicio valoare literara.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceeee?
Aia e cartea mea preferata :'(
Cartea transmite foarte multe ...cum poti sa spui ca nu reprezinta nimic?
Frate, am trait s-o aud si pe-asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce ti-a transmis? laughing
Mie mi se pare o telenovela ieftina a carei protagonista sufera de un narcisism iesit din comun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Um...fiecare cu parerea lui :c

| TheAce a răspuns:

Partea buna a ariei literare e ca e prin definitie subiectiva. 10 oameni vor putea avea 10 idei diferite. ''Fluturi'' e un volum post-modern prin definitie cu destule plusuri si cu o stilistica cel putin interesanta, chiar daca plotul nu e poate cel mai original. A spune insa despre un volum ca nu reprezinta nicio valoare literara nu face decat sa ilustreze o aroganta complet gratuita. Te asigur ca niciun autor publicat, celebru sau nu, nu va folosi expresia asta, macar din bun simt pentru ''colegi''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheAce):

Aroganta...mhm... ok. Inca nu pricep care e problema. E doar parerea mea.

| TheAce a răspuns (pentru anonim_4396):

A avea pareri diferite e perfect ok. Nu avem cum sa avem aceleasi gusturi cu totii. Exista mai apoi si carti slabe, unele devenite cult, altele super populare (vezi seria Amurg de exemplu, care e pur si simplu groaznica din punct de vedere stilistic si pe care o placi doar daca ai maxim 16 ani). Totusi, a duce in extrema totala o declaratie e cam mult, e o aroganta, cum am zis. Te asigur insa ca daca vei scrie si publica (ca asa doar de scris poate oricine) macar un volum, nu vei mai folosi aceeasi abordare ulterior. happy