| GulubuntzBudulush a întrebat:

Pot sa va spun o poveste. Dar sa nu radeti. bine.
Era asa. O fost odata un baiat. El se distra se juca cu "Conservă de Urs", cu tot felul de copii din localitatea Momeala Mica si se distra. Si se ducea printr-o gaura de vierme. Si ajungea la ei. dar dupa un timp gaura s-a cam fisurat si din motive a trebuit sa se duca pe alta gaura care era chiar langa cealalta. Dar asta s-a facut de la un ardelean datorita unei situati din consiliul lebedelor, care dupa ce ca nu e chiar rapid ii invata valori imorale pentru acele civilizatii cum ar fi purtarea bijuteriilor, la poporului degoilor nu se poarta bijuterii si cum sa fie libertini. da. Si mai vorbeste si o limba ciudata (adica grai). SI poate influenta rau comportamentul. Ba mai mult. Cei accesati prin noua gaura sunt si ei destul de atrasi, datorita prieteniilor cu cei care au pare de ei. Si cam risca de asemenea sa devina si ei cam asa. Baiatul vrea sa ii ajute. Ce-i recomandati.

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Era mai bine sa nu ne spui.

| johnnny123 a răspuns:

Aș vrea să-mi poată da cineva înapoi cele 30 de secunde din viața pe care le-am irosit citindu-ți aberația.

| GulubuntzBudulush explică:

Este vorba despre o persoanaadevarata. Si nu trebuie sa o luati literalmente. va explic. Ce inseamna.
Conserva de urs si toate numele alea sunt ca sa nu le spun pe cele reale
La fel si numele Momeala Mica este o localtiate care alt nume.
resp persoana nu se ducea prin gaura de vierme pur si simplu avea drum in colo si datorita unor circumstante, a trebuit sa se duc langa. Taiati partea cu consililul lebedelor. Ca aia e simbolica. reprezinta circumstante. Si da este vorba de un ardelean

| GulubuntzBudulush explică (pentru Kaℓi):

Bine, da.