| Intebarisiraspunsuri a întrebat:

Prin ce etape trece o carte inainte de a fi publicata?

Răspuns Câştigător
| NOBODY a răspuns:

Mai întâi e un manuscris, care e analizat. Se face un contract cu autorul, e redactată, machetată, corectată. Se face apoi tiparul. Se lucrează la copertă și detalii, iar apoi se publică.

4 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii sigura ca respectiva carte merita sa fie publicata. Acum oricine are un calculator, vrea s-ajunga mare scriitor. Daca nu esti convinsa c-ai scris "romanul secolului", mai bine iti publici povestioara pe wattpad.