| anonim_4396 a întrebat:

Recomandati-mi si mie va rog carti cu mult mister, suspans big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Misterul narcisei galbene-Edgar Wallace
Razbunatorul-Edgar Wallace
Mana dreapta a diavolului-Dennis McShade
Coama leului-Arthur Conan Doyle
O crima ciudata-Arthur Conan Doyle

Codul lui DaVinci-Dan Brown
Ingeri si demoni-Dan Brown

Dexter Vise Intunecate-Jeff Lindsay(cartea care a stat la baza serialului DEXTER)

8 răspunsuri:
| ElyLexii a răspuns:

Cercul secret, Jurnalele vampirilor, micutele mincinoase, harry potter.

| Alina095 a răspuns:

Zece negri mititei

| AirănMeidăn a răspuns:

Ucigasul ABC de Agatha Christie.
Mie asta mi-a placut cel mai mult, dar cam toate de la ea te tin in suspans.

Bafta la cititbig grin

| Pricked a răspuns:

Seria A Song of Ice and Fire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca Sherlock Holmes e potrivita chiar daca ai vazut filmele. Nu e rau sa iti dezvolti vocabularul.

| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand sa citesti romanele lui Arthur Conan-Doyle-seria "Sherlock Holmes'' si "Fantoma de la opera''-Gaston Leroux.

| poisonedheart a răspuns:

Încearcă Fantoma de la Operă. Mie mi-a plăcut foarte mult acea carte și am câteva luni de când tot zic că vreau să văd filmul, dar. nu am timp.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Mie-mi plac foarte, foarte mult cărţile lui Stephen King, poţi citit orice, toate sunt bune.
Ar mai merge Moştenirea Stonehenge, un thriller scris în genul cărţilor lui Dan Brown, care nu-s aşa bune apropo.
Romanele lui Agatha Christie sau, dacă vrei o alternativă românească, Rodica Ojog-Braşoveanu cu seria Melania Lupu.
Numele trandafirului, Crimă şi pedeapsă, Femeia în alb, Cazul Pelican, Ziua şacalului.