| AndreeaLove18 a întrebat:

Imi puteti spune cu ce rimeaza cuvintele "facem " si " gustoase " Va rog! Dau funda =}}}}

Răspuns Câştigător
| Elena1396 a răspuns:

Facem(refacem,petrecem,distrugem,recurgem,gem,alegem,distragem,bem,cerem,vorbisem,privisem,amintisem,traisem,ascumsem,furasem,sarutasem,maturasem,gatisem)
Gustoase(delicioase,frumoase,crescuse,taiase,mancase,miroase,trase,facuse,ceruse,bause,indreptase,injurase,iertase,iubise,vestise,avuse,suspinase,ajutase,adunase,urmase,alinase,cercetase,ridicase,ajunse)

6 răspunsuri:
| ITdevil a răspuns:

Facem - rimează cu racem, alte cuvinte nu găsesc. (RACÉM, raceme, s.n. (Bot.) Inflorescenţă în formă de ciorchine; ciorchine)

Gustoase rimează cu:
grauntoase
vantoase
bongoase
coase
descoase
foioase
frumoase
furtunoase
haioase
intunecoase
miroase
nervoase
orgolioase
prisoase
pucioase
radacinoase
rasinoase
schimbacioase
suspicioase
taioase

| Mely616 a răspuns:

Facem: -tacem
-trecem
-petrecem

Gustoase: -frumoase
-pastoase
-venoase
-grase
-trase
-rase
-pase
-cadarse

| AndreeaLove18 explică (pentru Elena1396):

Ms mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facem-coacem
gustoase- paroase

| almirock a răspuns:

Facem - coasem, mergem, coacem, creăm, scoatem, punem, zăcem, corectăm...
gustoase - frumoase, bengoase, grase, groase, mătase, foloase, mieroase...

| Elena1396 a răspuns (pentru AndreeaLove18):

Cu mare drag! Multumesc pentru fundita!:*