| colectionarul2 a întrebat:

Salut am 13 ani si caut sa-mi imbogatesc biblioteca dar nu prea stiu ce carti sunt potrivite ma puteti ajuta dandu-mi o lista?

Răspuns Câştigător
| kati3mary a răspuns:

-seria Harry Potter, daca n-ai citit-o ar trebui sa te apuci; e cea mai tare, promitwinking
-seria Jocurile Foamei; e despre supravietuirea in natura si revolta, daca iti place
-Romanul adolescentului miop, Mircea Eliade
-Hobbitul si Stapanul inelelor, J.R.R. Tolkien
-Sub aceeasi stea, John Green
-Alexandru Lapusneanul, Costache Negruzzi
-Budulea Taichii, Popa Tanda; Ioan Slavici
-Baltagul, Mihail Sadoveanu
-carti de Agatha Christie, daca iti plac misterul si crimele
-Gavroche, Cosette; Victor Hugo.

2 răspunsuri:
| Ghknn a răspuns:

Poți căuta pe google lecturi pentru clasa a
7-a.

| DannyBlackz a răspuns:

Salut!
Uite aici o lista cu cateva carti interesante http://www.carti365.com/department/sf/