| MarijaIoanaAlexia a întrebat:

Am aproape 14 ani și vreau să citesc o carte bună, gen,, Insemnarile unei puștoaice ", nu sunt sigură dacă așa se numea. Mă puteti ajuta, va rog?

2 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Poveste fără sfârșit sau Cum să faci să nu citești. Recomand.

| Credor a răspuns:

Seria Gossip Girl, Jurnalele Vampirilor, Twilight," Vampirii vestului"
Cartile de la editura Polirom, colectia Chic:
http://www.polirom.ro/......i_ASC.html
Sau:
Http://www.librarie.net/......ultate.php
Elevul Dima dintr-a saptea, Invitatie la vals- Mihail Drumes
Pasarea SPin-Colleen McCullough
Ionel Teodoreanu - Lorelei
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Mara- Slavici
Adam si Eva-Rebreanu
De veghe in lanul se secara- Salinger
Zodia indragostitilor-Giulia Carcasi
Ps i love you-cecelia ahern

Anne Brashares-Pantalonii călători, A doua vară a pantalonilor călători, Fete în blugi, Mereu în albastru, Maureen Johnson-13 plicuri albastre, Hilary McKay-Îngerul lui Saffy, Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 11, Anna Godbersen-Lux, PC Cast-seria Casa Nopţii, Richelle Mead-Academia vampirilor, Stephenie Meyer-Gazda, Licia Troisi-Cronicile Lumii Pământene, Garth Nix-Sabriel, Lyriel, Suzanne Collins-Jocurile foamei, Kelly Armstrong-Luna plină, Adoua lună plină, Nicholas Sparks-Jurnalul unri iubiri, Ultimul cântec, O plimbare de neuitat, Dragă John, Mihail Sebastian-Oraşul cu salcâmi, Ionel Teodoreanu-La Medeleni, Cella Serghi-Pânza de păianjen, Cartea Mironei, Genţiane, Anişoara Odeanu-Călător în noaptea de Ajun, Într-un cămin de domnişoare, Radu Tudoran-Fiul risipitor