| Cristi1830 a întrebat:

As dori sa va intreb daca materia la limba si lit. romana este la fel pentru toate profilele,adica daca sunt aceleasi opere si la filo,mate-info, stiinte. Tin sa precizez ca ma refer la simularea pentru clasa a 11 din martie.
Repet materia(operele) este aceeasi pentru toate profilele?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt mai multe opere la Filo si se si dau alea mai greute la examen.

| Cristi1830 explică (pentru Adry05):

Eu am spus simulare clasa a 11...

| Adry05 a răspuns (pentru Cristi1830):

Asa, si? E acelasi lucru simulare/bac, cate crezi ca mai faci in plus pana la bac? Se dau alea mai grele si filologia tot a facut mai multe pana-n prezent

| Crinela9 a răspuns:

Buna. In mare sunt sunt dar diferenta este ca la filo sunt unele in plus. Dar nu strica sa le inveti aproape pe toate. Am dat simularea de a 11 a si mi-a picat Eminescu iar la filo a picat altceva nu imi amintesc exact ce dar mi se pare ca l-au avut pe Caragiale. Deci daca tie la profil de mate-info iti pica Eminescu la filo pica cu totul altceva. Spun din proprie experienta