| Severin_Ana_1993 a întrebat:

De curand am citit cartea,, Zece negri mititei" de Agatha Christie si mi-a placut la nebunie! Ceva carti asemanatoare?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pe langa alte carti ale Agathei (mie mi-a placut foarte mult de la ea crima fara de cadavru) incearca si cartile lui Tess Geristen, Disparitia e preferata mea. Au o oarecare ordine dar te prinzi tu care e treaba si daca le citesti aleatoriu.

2 răspunsuri:
| StevenMetalhead a răspuns:

În general ți-aș propune toată colecția Agathei Christie.

| DumitruS a răspuns:

La fel de buna nu mai gasesti. Dar da, iti recomand si eu colectia ei sau carti polististe/mistery in general: https://infrasunete.eu/carte-politista-crima-mumiei/