| Advvrt a întrebat:

Din cate am auzit, cartea Dracula de Bram Stoker este foarte horror. Ce ziceti, merita citita? Fara spoilere!

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Eu am citit si am visat si cu Dracula da e horror merita! Si e foarte detaliata

8 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Nu cred ca te poti speria dintr-o carte, sa fim seriosi. Dar da, are si parti intr-un fel horror, dar nu poti fi speriat de acele chestii pentru ca nu au un impact la fel de mare ca al filmelor. In filme vezi ce se intampla, mai sunt jumpscare-uri, etc. dar in carti, doar din spuse e ca si cum ai povesti o gluma care nu este buna decat daca erai de fata in acel moment. Enjoy.

| acerr a răspuns:

Nu e genul meu
cred ca da, vei dormi cu veioza...

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Din cate stiu la final se termină cartea...

| brokxy a răspuns:

Ba eu m-am speriat doar cititind intrebarea asta la 3 noaptea. LOLL?

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai vazut filmul, atunci adioz
filmul a fost destul de scary la vremea lui, insa acum e fumat total, asa ca, cartea nu o sa mai reuseasca sa te impresioneze pentru ca esti blazat(a) de idee

| Advvrt explică (pentru Sekim):

Pai mie imi place mai mult sa fiu speriat cu detalii si suspans, care pur si simplu iti induc starea de frica. Jumpscare-urile mi se par cam naşpa... părerea mea

| writer21 a răspuns:

Nu am citit-o in intregime, desi am vrut. Doamna de romana ne-a adus cartea la scoala si am citit cateva capitole prin rotatie la ora, iar pentru mine chiar a fost interesanta. Am incercat s-o gasesc in format electronic insa fara rezultate, iar in timp am abandonat. Chiar mi-a placut, iar atunci eram in clasa a 6-a, deci nu mi s-a parut chiar asa de horror de la inceput. Au fost momente in care spune ca se vede o umbra in tufisuri sau sunete in cimitire sau chestii de astea, dar atat timp cat n-o citesti singur in casa si noaptea sunt sigura ca nu vei pati nimiclaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru writer21):

Https://we.tl/t-V39FQu1vv5