| Mitocaru_Maria_1998 a întrebat:

Salut, imi poate recomanda si mie cineva niste carti bune?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi ok să ne zici și ce ai citit până acum / ce îți place.

| porcarumadalina a răspuns:

Fata cu vise alb negru
In umbra pasilor tai
Amintiri din viitor
Trei metri deasupra cerului

| vanfairy a răspuns:

Geniul si zeita - Aldous Huxley
Pacientul englez - Michael Ondaatje
In iad toate becurile sunt arse - Dan Lungu
Zile birmaneze - George Orwell
1984 - George Orwell
Casa somnului - Jonathan Coe
Crima si pedeapsa - Dostoievski
Patul lui Procust - Camil Petrescu
Totul este iluminat - Jonathan Safran Foer
American Psycho - Bret Easton Ellis
Colectionarul - John Fowles
Adam si Eva - Liviu Rebreanu

| Mitocaru_Maria_1998 explică (pentru vanfairy):

Mersi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine eu citesc foarte dar extraordinar de mult dar te avertizez eu sunt geul supranatural/fantastic/SF/comedie, uite niște serii de cărți bune : Micuțele Mincinoase, Dispozitive Infernale( seria mea favorită), Instrumente Mortale, Jurnalele Vampirilor, Percy Jackson și Olimpienii, Cronicile lui Magnus Bane, Cronicile familiei Red, End Game jocul final ( ambele volume), Sabrina ( e o poveste cu o fată pe jumătate dragon), Harry Potter ( e clasică i poate ai citit seria dar este fantastică), Ochiul Golbinului, Copacul Minciunilor ( este actiune dintr-o eră mai medievală/elegantă dar este ok), Regina Viselor, Micul Nicolas, Jurnalul unui puști, Însemnările unei puștoaice, Cronicile din Narnia, Jocurile Foamei ( sunt trei volume), Sub aceeași Stea, Căutând-o pe Alaska
Cam atât îmi amintesc din lecturile mele recente, toate sunt foarte bune, primele sunt scrise de Cassandra Clare, Harry Potter este scris de J.K Rowling, iar restul le găsești cam peste tot dacă le dai denumirile chair și fără autori

| PepsiGirl a răspuns:

Pai înainte spune genul de cărți pe care vrei sa le citeșt