| Costelus710 a întrebat:

Salut, in legătură cu cartea,, Tata bogat, tata sarac ". Contează ce ediție e? Adică contează dacă încep direct cu ediția a 5-a sau a 4-a?
Care sunt diferențe dintre ediții?
Mulțumesc anticipat, dau funda celui care mă ajută!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Editia nu-i totuna cu volumul. Cand ai o carte in 5 volume, normal, incepi cu primul.
Editia a cincea inseamna ca respectiva carte a fost foarte cautata, s-a epuizat rapid dupa publicare si, acum, este publicata din nou, de obicei, FARA nicio modificare. Daca autorul mai este inca in viata, ultima editie mai poate sa contina unele modificari fata de prima. In acest caz, pe coperta se specifica "Editie revazuta si adaugita".

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să începi cu orice ediție căci important este să faci ceva după ce termini cartea, o acțiune cât de mică, nu câteva cuvinte în plus sau în minus.
Ca să vezi cât de serios e omul, încearcă să urmărești acest interviu, și să vezi cum îi dă peste bot la jurnalist când acesta bate câmpii. Astfel cartea va avea valoare pentru tine doar dacă te va face să acționezi.
https://www.youtube.com/watch?v=4wUXtJcNBwQ&vl=ro

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cartea aia-i o prostie.
Urmandu-i sfaturile idiotului aluia, ajungi falimentar, cum de altfel a ajuns si el.