| AlexSlv7 a întrebat:

M am decis sa ma apuc sa invat pentru Bac si as vrea sa va intreb daca pot sa invat comentariile la opere pentru subiectul 3 si daca este bine?

3 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

O sa mearga doar daca ai o memorie formidabila. Mai bine invata caracteristicile la fiecare gen, opera si obisnuieste-te sa le aranjezi sub forma de eseu

| Ciprian964335345 a răspuns:

Da poti sa le inveti si cu siguranta este bine sa le inveti pe toate ca nu cumva sa-ti pice o opera pe care tu nu ai invatat-o sau sa-ti pice un eseu de la o anumita opera pe care nu l-ai invatat.Eu m-am apucatsa invat pentru subiectul 3 cu doar 2-3 luni inainte si am reusit sa trec la romana cu o nota buna. Daca vrei cu adevarat se poate nu zic ca este usor dar nici imposibil nu este.

| GdX a răspuns:

Citeste operele foarte atent, apoi poti sa citesti si comentariile. Nu poti retine comentariul fara sa fi citit opera pentru ca pur si simplu nu stii actiunea in intregime. BAFTA.