| M21mihai a întrebat:

niste citate de dragoste?

3 răspunsuri:
| Emilian775 a răspuns:

"If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. If you give up, you're not worthy... Truth is, everybody is going to hurt you; you just gotta find the ones worth suffering for."

― Bob Marley, Guitar Chord Songbook - Bob Marley

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."
Cel mai rau fel in care simti absenta unei persoane este sa stai langa aceasta dar sa stii ca nu va fi niciodata a ta
"Iubirea nu e târg: te iubesc pentru că mă iubești. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc!"
"Suferinta apare atunci cand asteptam ca ceilalti sa ne iubeasca in felul dorit de noi"
‎"Nu plange pentru că s-a terminat, zâmbește pentru că s-a petrecut."
„Nu te iubesc pentru ceea ce ești, ci pentru ceea ce devin când sunt cu tine."
„Sigur că există și dragoste la prima vedere, dar este întotdeauna bine să mai aruncăm și o a doua privire."

„A iubi nu inseamnă a ne privi unul pe celălalt, ci a privi amandoi în aceeași direcție."
"Sa iubesti inseamna sa accepti ceea ce a fost, ceea ce este, ceea ce va fi si ceea ce inca nu s-a intamplat."

| devilmaycry4 a răspuns:

In iubire, totul se schimba, toate devin insemnate: dintr-un nimic se naste un colos. (Tudor Arghezi)

Iadul este un loc, un timp, o stare a constiintei, in care nu este nici un fel de dragoste. - Richard Bach

Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. (F. Dostoievski)

Dragostea marcheaza triumful imaginatiei asupra inteligentei.

Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima. (Marcel Proust)

Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea.

Poti sa mai cauti cateva aici: http://www.sugubat.ro/citate/citate-despre-iubire