| andrreeaP a întrebat:

Niste citate frumoase de dragoste? Va rog :*!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absenta este pentru dragoste ce este vantul pentru foc; o stinge pe cea slaba, o aprinde pe cea puternica

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata

Acesta este miracolul care li se intampla celor care iubesc: cu cat daruiesc mai mult cu atat au mai mult

Acolo unde iubim ne este casa, casa pe care picioarele noastre o pot parasii, dar nu si inima

Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi

Adevarata dragoste incepe cand nu mai doresti nimic in schimb

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri

Ai nevoie de 3 imbratisari pe zi pentru a supravietui. Dar 15 ti-ar fi suficiente!

Ajungi sa te indragostesti nu descoperind persoana perfecta ci vazand perfect o persoana imperfecta

As prefera sa am ochi care nu pot vedea, urechi care nu pot auzii, gura care nu poate vorbii decat o inima care nu poate iubii

As vrea sa ma las cucerita de tine dar nu sunt sigura cat de bland stapan esti

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii

Ca sa obtii fericirea suprema trebuie sa ai pe cineva cu care sa o imparti

Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu

Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului

Cand esti indragostit nu poti sa dormi pentru ca realitatea e mai frumoasa decat visele

Cand inima unui barbat este deprimata de atatea preocupari, ceata este imediat imprastiata in momentul in care apare o femeie

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita

Cand iubesti, descoperi in tine o nebanuita bogatie de tandrete si duiosie si nici nu-ti vine sa crezi ca esti in stare de o astfel de dragoste

Cand sunt intrebat ce iubesc mai mult din toata viata asta zambesc si raspund imediat: pe tine

Cand te am imi esti ca vinul si mierea, si gustandu-te imi ard buzele cu dulceata ta

Cand vei vrea cu adevarat sa iubesti o vei vedea asteptandu-te

Casa unui om nu este unde locuieste ci unde iubeste

Cat de delicios este sarutul cucerit la inceputurile dragostei

Cateodata apropierea ta imi ia rasuflarea si toate lucrurile care vreau sa ti le spun nu mai au glas
Atunci, in tecere, sper doar ca ochii mei sa dea glas inimii

Cauta iubirea cu inima, nu cu capul

Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti

Ce simt pentru tine pare mai putin pamantesc si mai mult ceresc

Ce sublima copilarie este si amorul!

Cea mai buna dovada a dragostei este increderea

Cea mai pretioasa comoara pe care o poate stapanii un barbat este inima unei femei

Cei pe care ii iubesti cel mai mult sunt cei care te pot ranii cel mai tare

Cel care iubeste mai putin este cel care conduce intr-o relatie

Cel mai bun lucru pe care-l pot spune despre mine esti tu

Cel mai bun mod de a-l cunoaste pe Dumnezeu este iubind cat mai mult

Cel mai curajos lucru pe care-l fac barbatii este sa iubeasca femeile

Cel mai greu lucru posibil, sa privesti pe cel care-l iubesti iubind pe-altcineva

Cele mai bune si frumoase lucruri din lume nu pot fi vazute sau atinse, ele pot fi simtite cu inima

Cele mai marete lucruri in viata sunt invizibile, de aceea inchizi ochi cand saruti, plangi sau visezi…

Cine este intelept in dragoste iubeste mult si vorbeste putin

Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi?

Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Cu cat exista mai multe legaturi intre trupul, mintea si spiritul a doi indragostiti cu atat va fi mai puternica relatia lor si vor traii mai multe momente speciale

Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai putin

Cu cât ne iubim mai mult prietenii, cu atât îi vom flata mai putin

Cu fiecare vorba ce o spui cuceresti inca o bucatica din inima mea

Cum poti spune stropilor sa nu cada cand exista ploaie, cum poti spune frunzelor sa nu cada cand exista vant, si cum imi poti spune mie sa nu ma indragostesc cand existi tu?

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted

| patricia1999 a răspuns:

La atingerea iubirii, oricine devine poet

Viata fara iubire este ca un copac fara flori si fara fructe

Oh, dragostea nu este aici pentru a ne face fericiti. Eu cred ca exista ca sa ne arate cat de mult putem indura

Daca stiu ce este iubirea este datorita tie

Exista intotdeauna ceva de iubit. Si daca nu ai invatat asta, inseamna ca nu ai invatat nimic

Adevaratele povesti de dragoste nu au final.

Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor

Iubirea este arhitectul universului.

Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie

Iubirea este singura datorie pe care o cunosc.

Cauta iubirea cu inima, nu cu capul
Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge

Dragostea e un stapan atat de placut de indurat.

Sper sa iti placa aceste citate!

Daca mai doresti si alte citate,
incearca si acest site, are niste citate foarte frumoase :
http://citate.unica.ro/2008/03/14/citate-de-dragoste/

| Dana_Balsoiu_1992 a răspuns:

Te iubesc.
Te doresc.
Te'n **** ma'ti ca glumesc.