| agadeliastefania a întrebat:

Volumele din seria de carti Percy Jackson sunt 4 sau 5? eu am doar 4...

3 răspunsuri:
| ElenaAlexia2002 a răspuns:

Sunt 5 sau mai multe, dar au aparut doar4 in romana.

| Biaafrodj a răspuns:

Cărțile din seria Percy Jackson sunt in jur de 17.
Sunt 5 cărți din seria Percy Jackson si Olimpienii, însă doar 4 au apărut in romana.
Mai sunt alte 5 care continua seria, însă cu personaje noi si profeții noi si inamici noi, Heroes of Olympus. ( The lost Hero, The son of Neptune, The Mark of Athena, The house of Hades si The Blood of Olympus)
Si restul de 7 sunt gen jurnale ale semizeilor, sau legendele Olimpului spuse de Percy. Si altele.
Sper ca te-am ajutat

| AnetteBurnier a răspuns:

Sunt 7.