| XxAdelyYn11xX a întrebat:

Percy Jackson și Olimpienii este seria mea preferata de cărți… Am citit toate 5 volumele și e geniala. Puteti sa îmi recomandați și mie niște cărți asemănătoare, pe lângă aceasta, care sa te tina cu cartea în mana?

Mulțumesc

5 răspunsuri:
| 12lopn a răspuns:

Ocheanul de ambra - eu l-am citit si e foarte interesant big grin
3 volume sunt happy
spor la citit

| XxAdelyYn11xX explică (pentru 12lopn):

Mi-am comandat cele 3 volume : Luminile Nordului, Pumnalul Tainuit si Ocheanul de ambra. Tocmai astazi am observat ca mai este un volum, Ocheanul de chihlimbar, dar seria este considerata o "triologie". Ce e cu acest ultim volum, Ocheanul de Chihlimbar? Mersi.

| 12lopn a răspuns (pentru XxAdelyYn11xX):

Triologia se numeste materii intunecate si este phil pullman si cuprinde : Luminile Nordului, Pumnalul Tainuit si Ocheanul de ambra.din cate am inteles ocheanul de chihlimbar este ultimul volum sau ceva de genu

| XxAdelyYn11xX explică (pentru 12lopn):

Am aflat eu... Ocheanul de chihlimbar = Ocheanul de ambra... sunt carti de edituri diferite si au tradus titlurile diferit.

| 12lopn a răspuns (pentru XxAdelyYn11xX):

Aha big grin