| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac un eseu cu tema " iubirea si natura in poezia eminesciana " si îmi trebuie capitolul despre M.Eminescu din cartea " istoria literaturii romane " de G. Călinescu. Unde o pot găsi pe internet? Funda big grin

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ori la vreun profesor de romana care o are acasa, ori la biblioteca, dar la carti de referinta.
Cartea este imensa si nu se imprumuta acasa. Nici n-ai putea s-o cari, crede-ma. Eu, acasa, am pus-o singura pe un raft de biblioteca; are vreo 5 kg.