| anonim_4396 a întrebat:

:*

Unde pot citi online cartea "Istoria literaturii romane de la origini pana in prezent" de George Calinescu? Sau macar capitolul "Epoca Veche - Miturile". Stiti vreun site? Dar in afara de www.scribd.com

Multumesc anticipat! :* Dau fundita :)

2 răspunsuri:
| StefaN_8560 a răspuns:

Te poti duce la biblioteca scolii au la biblioteca judeteana si o poti inchiria!

| AnotherGirl a răspuns (pentru StefaN_8560):

Intrebarea este pusa de foarte mult timp, dar iti multumesc oricum pentru raspuns. Da, imi dau si eu seama ca e mult mai usor sa merg la biblioteca scolii sau la cea judeteana, insa era fix in perioada in care toata lumea alerga dupa cartea respectiva si, tinand cont de fapul ca e si foarte mare si destul de "pretioasa" (as zice), si veche, nu ne-au lasat sa ne atingem de ea straight face