| tudoreanum a întrebat:

Salutare ...am 16 ani si compun poezii de mica, puteti sa ma ajutati cu un sfat...(((ce sa fac sa scriu o carte sh unde m-as putea adresa?

4 răspunsuri:
| xseven7 a răspuns:

Păi, eu zic să participi la diferite concursuri de poezie. Pe net găsești o grămadă dacă profesorii nu zic nimic de astfel de concursuri. Sau, publică-le în diferite reviste românești. Și dacă vrei neapărat să îți faci volum de poezii trebuie să ai o creație vastă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune si aici cateva, sa le vedem si noi.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Nu merita sa publici o carte, mai mult te costa publicarea ei decat profitul pe care-l faci ( foarte putin probabil sa iesi pe plus ), publici in revista scolii sau pastrezi pentru tine, atat.

| Segment a răspuns:

Ai putea încerca pe Wattpad.
O carte de poezii? Păi îți trebuie poezii pe care le pui într-un volum.