| Secretkkk a întrebat:

Imi place sa compun poezii. Unde as putea sa le public?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

In revista W.I.T.C.H rolling on the floor...seriosstraight face(sora mea citeste asta)...sau fa-ti o carte singura

51 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Www.poezie.ro
Vei gasi acolo foarte multi tineri carora le place sa scrie, sa citeasca si sa comenteze poezii.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pe orice site vrei u. Unde exista si alti compozitori.
As vrea sa citesc si eu o poezie compusa de tine happySe poate daca te rog?big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La orice tipografie, dar trebuie sa platesti.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pe poezie.ro sau pe www.agonia.ro

| yanny`s a răspuns:

Poti sa incepi aici.Chiar vreau sa citesctongue Si eu compuneam poezii, dar m-am oprit acum 2 luni, caci nu mai am timpstraight face

| cristians03 a răspuns:

Poti incepe chiar aici poate dai de cineva care te va ajuta sa le publici intr-o carte daca sunt bune si eu asi citi cateva poezi ale tale pentru ca si eu sc poezi chiar si povesti scene de teatru numa ca nu m-am gandit sa le public iti astept poeziile si multa bafta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil esti eleva, poti vorbi cu profesorul de literatura, stiu ca exista carti si reviste in care se publica poezii, si partea frumoasa este ca la unele dintre ele se pot castiga si premii in functie de calitatea operelor. Cand eram prin clasa a VI-a ne-a chinuit profesoara de romana, punandu-ne sa scriem o poezie, unul din colegii mei a primit un premiu in bani dupa ce a scris poezia, si opera lui (pe care eu sincer nu am inteles-o tongue ) a fost publicata intr-o carte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iti faci o carte. eu m-am gandit sa fac o carte cand voi fi mai mare. am deja compuse 7 poezii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa le publici in ziar, trebuie sa te duci la un Rodipet si sa platesti o mica suma de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ma intrebam si eu, ma numesc luminita am 10 ani si as vrea sa gasesc un loc unde sa pot pune poeziile mele, dar nu stiu niciun loc asemanator, daca stiti voi ei bine contactati-ma pe luminita_livia astept raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greierasul, toata vara,
canta, canta, cu chitara!
eu, alaturi de dulau,
ascult cantecelul sau.
el canta pe la fereastra,
ba vine si-n casa noastra.
si tot canta, nu se lasa,
ba sub pat, ba pe sub masa,
eu il strig sa lase jocul,
el raspunde din tot locul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu scriu. este ceea ce simt.ale mele cine vrea sa le citeasca?
Si eu scriu poezie. Vreau sa citesc poeziile tale.

| Vladareanu_Aurelia_1981 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut nevoie de atata suferinta?
Sa ne trezim odata din adancul somn.
Tara-i ingenungiata si plange cu credinta,
Sa nu uitam nicicand bravii nostri eroi.
De s-a ajuns aici? Cine sunt vinovatii?
Cred ca totul usor, se va schimba.
Doctorii iti spun tristetea tragedei,
Pe care si ei cu greu o pot uita.
Avem elita noastra, pompierii si bravii medici,
Veniti toti in graba sa salveze vieti.
Trezeste-te, acum batrana Romanie,
Deschide ochii din somnul cel de veci.
Ne mor sperantele si sunt numai sicrie,
Copii tineri, ingeri printre atatea rautati.
Noi va rugam, dragii nostri eroi,
Sa ne iertati pentru a noastra robie.
Iar de puteti sculati-va din morti,
Sa indreptam o tara in deriva.
Sa fim alaturi si sa ne spunem dreptul,
Si sa schimbam a lumii crude sorti.

Multumim Claudiu si Adrian Rugina si tuturor eroilor nostri si oamenilor care au aratatat respect si solidaritate. Dumnezeu sa-i odihneasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea merge la ziarul financiar! a fost o gluma! scuze scuze. dar eu nu prea stiu unde sa le publici.cred ca ar trebui sa me4rgi la emisiunea:vreau sa fiu vedeta, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma dulceato si mie imi place sa compun. dar tie ce compuzitor ati place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa faci o carte, asta e si unul din visele mele, bafte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ceasta intrebare caut raspuns si eu... dar pina cind nu am vazut nici un raspuns care ar putea sa ma indrume... spuneti-mi va rog pe sait as putea sa le public? cineva cunoaste un oare care sait concret?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ceasta intrebare caut raspuns si eu...dar pina cind nu am vazut nici un raspuns care ar putea sa ma indrume...spuneti-mi va rog pe sait as putea sa le public?cineva cunoaste un oare care sait concret?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La balci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Privesc in trecut si`mi astern pe buze un zambet fals, ironic, ar fi prea dureros sa sufar iar si prefer sa`mi maschez regretul, durerea cu un zambet invelit in cateva cuvinte de prisos ce nu fac decat sa inverseze proportionalitatea sentimentelor si intensitatea acestora cu durata lor".

acestea sunt cateva cuvinte scrise de mine, daca vei gasi un raspuns la intrebarea ta, ar fi minunat ca si eu am cautat un loc unde sa public ceea ce scriu.(eu nu scriu poezii, sa zicem ca doar astern pe foaie sentimente in cuvinte simbolice pentru o anumita stare)dar nu mi-a dat nimeni un raspuns concret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa citesc si eu poezi scrise de tine daca se poate si nu te superi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerul este albastru
iarba verde
copii se joaca
si mieii zburda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii sunt folositori
banii cei munciti
banii vin de la o firma
ca sa-i cheltuiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. dar eu vreau sa imi fac o carte am 12 ani si imi place sa compun poezii si povesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu multe poezii si am doar 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun si eu copun poezi drept sa spun sunt in clasa a8a si o sa ii spun doamnei profesoare de literatura sa mi le analizeze apoi sa imi zica ce am gresit sa le corectez o sa le duk la o editura pentru a le incadra intr-o revitsa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu