| Danipunctwe a întrebat:

Salutări!

Am inceput sa citesc acum multi ani o carte, pe care nu am terminat-o dar părea interesanta. Din păcate nu-mi mai aduc aminte nici numele titlului, nici al autorului.

Tot ceea ce îmi aduc aminte, din inceput este că un tip foarte bogat se cazează la un motel (daca se poate numi așa) într-un sat foarte sărac. Acesta face câteva plimbări de unul singur prin pădure/munți până când este urmărit de hangița barului (carciuma) și îl vede îngropând 4 (parca) lingouri de aur. Bărbatul îi spune femeii că este foarte bogat și că vrea să afle dacă oamenii la origini sunt buni sau rai așa că îi spune cârciumăresei: Sunt aici destui bani cat să trăiți tot satul încă 2 generații. Ii puteți lua daca in termen de o luna omorâți pe cineva din sat. Nu mă interesează dacă e deja bolnav și urma să moară oricum.

Recunoașteți cumva cartea?
Nume, Autor?

PLZ happy

MULTUMIRI ANTICIPATE!

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna!

Hai ca ti-am gasit cartea. Diavolul si dra Prymlaughing https://bibliotecanicolaetitulescu.wordpress.com/......lo-coelho/

Spor la citit!