| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari! Vreau sa cumpar ca si cadou unei prietene o carte. Acesta persoana a citit Franz Kafka Metamorfoza si Castelul si a mai citit si Anna Karenina de Tolstoi. As vrea sa cumpar o carte care sa semene cu aceste carti pe care deja le-a citit. A zsi ca-i plac romanele politiste. Ce carti credeti ca i s-ar potrivi?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pai daca a citit "Castelul", frumos ar fi sa citeasca si "Procesul"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o intereseaza Agatha Christie, Dostoievsky, Stephen King.

Sirena de Lackeberg sau On the footprints of the ghost, Cimitirul din Praga.

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Cumpara-i "Crima si pedeapsa" (Dostoievski) sau "Razboi si pace" (Tolstoi) sau "Donul linistit" (Mihail Solohov) sau "Maestrul si Margareta" (Mihail Bulgakov).
Intereseaza-te, intai, daca nu a citit sau nu are deja in biblioteca personala cartea pe care doresti sa I-o oferi. Nu ar fi OK sa ii daruiesti o carte care dubleaza o alta.
Zi faina!