| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva carti politiste de autori de diferite nationalitati traduse si publicate in romana? Norvegieni, suedezi, finlandezi, orice, in afara de romani, englez si francezi.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au fost traduse si publicate la noi o serie de romane politiste, scrise de autori nordici, de catre editura Trei, colectia Fiction Connection, incepand cu trilogia Millennium, de Stieg Larsson.
Gasesti alti autori si titluri pe site-ul oficial al editurii sau pe alte site-uri.