| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreo opera literara. nu conteaza daca e romaneasca in care apar corespondente?

5 răspunsuri:
| SnowStaR a răspuns:

O scrisoare pierduta big grin

| Hexiled a răspuns:

O scrisoare pierduta

| almirock a răspuns:

Corespondenţa dintre Mihai Eminescu şi Veronica Micle.

| Drolja a răspuns:

"Patul lui Procust"

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Scrisori către cei de-acasă (Emil Cioran), Sufletul nu cunoaște distanțele (Pia Pillat), Scrisori (Emily Dickinson), Poezii și corespondență (Veronica Micle), Scrisori Rupte (scrisori adresate Indirei Devi, autor Rabindranath Tagore), Ambasadorul (Floriana Jucan), Scrisorile unei mame (Salamon Juliska), Timp al inimii (corespondența dintre Ingeborg Bachmann-Paul Celan), Dulcea mea Doamna/ Eminul meu iubit. Corespondență inedită Mihai Eminescu-Veronica Micle, Corespondență (F. Kafka), Corespondență intimă (Ioana Em. Petrescu-Liviu Petrescu), Publicistică și corespondență (I.L. Caragiale), Scrisori către Doamna Recamier (Benjamin Constant), Dialoguri întrerupte (corespondență: Mircea Eliade-Ioan Petru Culianu) etc