| 1Q a întrebat:

Trebuie sa fac un referat de 25 de pagini in loc de examen la faculate despre administratia nationala a penitenciarelor si va rog sa imi dati carti si linkuri despre acest subiect. Am cautat pe net dar nu sunt suficente informatii ca sa scot atatea pagini, asa ca orice carte, link imi recomandati e o informatie in plus, FUNDOI

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Cauta in engleza pe Google Scholar.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cauta articole pe researchgate.com, sciencedirect.com sau in bibliotecile cu acces online la carti. Daca cauti in engleza sigur gasesti informatii. Si sa stii ca nimeni nu o sa te ajute sa iti dea totul de-a gata, ci trebuie sa cauti singur.

| Denisa730 a răspuns:

Uita-te la interviuri despre acest subiect, intreaba oameni care au lucrat în penitenciare sau care lucrează acum daca ai posibilitatea Vezi ce diferente erau în trecut și ce s-a schimbat în prezent Dacă faci cercetări și înțelegi foarte bine subiectul sigur o sa reușești