| AvalohAlyn a întrebat:

Va plac cartile motivationale? Ce carti motivationale ati citit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi plac mult astfel de cărţi.Nu am citit prea multe cărţi dar citesc deseori astfel de articole şi urmăresc filmuleţe motivaţionale.
Cărţile pe care le-am citit sunt:
1.Secretele Succesului-Dale Carnegie
2. Tată bogat, tată sărac – Robert T. Kiyosaki (ţi-o recomand; e o carte despre independenţa financiară şi are nişte lecţii de viaţă binde definite)
3. Născuţi pentru a alerga – Cristopher McDougall
4.Descoperă-ţi vocaţia- Pera Novacovici

Cam atâtea.Ţi-am zis citesc multe articole şi filmuleţe motivaţionale însă dacă vrei o listă mai lungă de cărţi ţi-aş putea da un link:
http://www.succesdublu.ro/50-carti-de-dezvoltare-personala/
E foarte interesant blog-ul. Dacă mai vrei astfel de site-uri uite aici:
personalitatealfa.com
florinrosoga.ro
1cartepesaptamana.ro
crististefan.com
artaseductiei.ro

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Imi plac. Sunt optimiste si motivante.,, Puterea extraordinara a subconstientului tau,, de Joseph Murphy, Lasa grijile, incepe sa traiesti-Dale Carnegie.

| Cristian3 a răspuns:

Daca chiar vrei sa citesti o carte buna de acest gen, iti recomand 'Gandeste cutezator' de Ben Carson. O sa vezi drumul parcurs de la un elev mediocru la un doctor neurolog de mare succes.