| AvalohAlyn a întrebat:

A ajutat pe cineva de
aici cartile de dezvoltare personala/motivationale? Cum? Ce carti?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

TRebuie sa ai vointa tu sa te schimbi, ele doar iti ofera anumite sfaturi si rezolvari in functie de complexe si problemele pe care le ai.
Merita incercat, pana la urma nu costa o avere una.

| Mădă0611 a răspuns:

Ai citit, parca, si vad ca nu te-au ajutat. Nici nu au cum laughing), eventual sa iti faca rau doar. Dezvoltarea, succesul, binele, raul, sunt doar perceptii subiective si relative. Niciodata n-o sa te ajute perceptia cuiva asupra ceva, pentru ca tu ai crescut altfel, ai alte amintiri, alta perceptie, ce unuia ii face bine, altuia ii face rau. Ca o paralela, eu am ajuns atee fara sa citesc despre religii, si panteista fara sa fi stiut ce inseamna, cine mai era, sau chestii de genul, nici nu stiam cam cum au numit unii acea credinta.

| Diance a răspuns:

"Puterea voinţei "
Nu mai ştiu de cine este scrisă ( nu e a mea), dar era galbenă cu scris albastru. Mi se pare o carte bună, dacă eşti emotiv. Sper că te-am ajutatwinking