| Nutella09 a întrebat:

Va rog niste romane de dragoste pentru adolescenti.Autorii romanelor sa fie straini si contemporani.Carti care le-ai gasi in format pdf.

3 răspunsuri:
| Butterfly02 a răspuns:

1. Ultimul cantec - Nicholas Sparks
2. Refugiul - Nicholas Sparks
3. Prima iubire - James Patterson si Emily Raymond
4. Draga John - Nicholas Sparks
5. Lucas - Kevin Brooks
6. Fiul risipitor - Radu Tudoran
7. Cautand-o pe Alaska - John Green
8. Sub aceeasi stea - John Green
9. Destine la limita - Katie McGarry
10. Imbratisari la Paris - Juliette Sobanet
Le-am scris in ordinea preferintelor mele. (6)-chiar daca e scrisa de un autor roman este o adevata poveste de dragoste si merita citita.

| Nsnsbwk a răspuns:

De curand am citit "cititorul" de Berhard Schlink, autor german si contemporan. E superba cartea. Trebuie neaparat sa o citesti.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta si tu. Sunt o gramada de site-uri: https://www.google.ro/#q=carti+in+format+pdf