| Aihao19 a întrebat:

Voi ati citit Biblia?

8 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu imi place SF-ul!

| Samariteanul a răspuns:

Nu am apucat.Am citit putin din ea si m-am simtit ceva mai bine, insa n-am avut timp de ea...din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba o citesti daca nu esti credincios. Plus ca consider ca credinta nu se masoara intr-o biblie citita ci in felul tau de a fi ca om.

| gaiba1 a răspuns:

Sunt carti sf mai bune

| zurick a răspuns:

Da,acum ceva timp.

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un ateu, ca sa poata emite o parere pertinenta, bazata pe argumente si sa fie credibil auditoriului, ar trebui sa citeasca Biblia. Altfel nu poti vorbi despre ceva ce nu ai citit. Aceasta carte de capatai a crestinismului ar trebui lecturata de orice om, credincios sau nu.
In ceea ce priveste a doua parte a raspunsului, da, ai dreptate, credinta se masoara in felul tau de a fi ca om, insa trebuie sa si studiem happy

Iar ca un raspuns pentru utilizator: Desi o am acasa de cativa ani si am avut o tentativa de a o citi (am parcurs vreo 60 de pagini), m-am oprit intrucat necesita mult timp si multa atentie pentru a o intelege. Cand o sa termin cu facultatea, acesta va fi primul lucru pe care-l voi face.