| Stingaciu_Flavius_2001 a întrebat:

Buna seara, va rog sa ma ajutati.
Este greu sa inveti sa"canti" la clarinet muzica balcanica?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc un amic, care au facut liceul de arta, si a durat vreo 5-6 ani sa invete sa cante cat de cat, si inca cativa ani ca sa se perfectioneze. Canta si la clarinet si la saxofon, ce melodii vrei, muzica usoara, muzica de fanfara, muzica orientala, orice happy e batz acum. multa munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici tu...

| Neagu_Ionut_1984 a răspuns:

Aici gasesti un profesor complet pentru clarinet https://osole-mio.ro/meditatii/meditatii-clarinet-si-saxofon/. Ai si ceva lectii gratuite pe Youtube.