| anonim_4396 a întrebat:

De curand am compus un cantec la pian dar la versuri nu stiu ce rime pot sa pun. Ce rime imi puteti spune? gen fashion sau nu stiu doar sa fie bune
PS: dau funda!

1 răspuns:
| Cristian201 a răspuns:

Buna draguta, in primul rand nu stiu despre ce cantec la pian e vorba, dar... te sfatuiesc sa incerci sa pui tu singura, ce crezi ca ai s-ar potrivi daca ar fi poveste, dupa care sa folosesti dexonline.ro ( pe care l-am folosit eu cand am creat poezii :D ).
Ex : nu stiu cum e la pian, dar la poeziile mele am folosit mult ce se termina in "e", in "a", "ne", samd;) Adica in asa masura in cat sa ai o mare gama de rime din ce sa alegi.

Nu stiu daca te-am lamurit cu ceva...

P.S. : Ai putea sa te inspiri de pe www.agonia.ro :D