| gemeni6226 a întrebat:

Care e acea piesa muzicala indiferent de gen care te face sa uiti de toate si sa te simti super ok?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Yiruma river flows in you

39 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Marble machine-Wintergatan/remix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice e vintage :)
https://www.youtube.com/watch?v=iNLXxDMxe18

| aumih16 a răspuns:

Orice e vesel! vintage! etc!

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu cum is cu rockul aia imi da satisfactie si ma distreaza. Gusturi diferite. Eu cred ca raspunsul corect e muzica preferata a fiecaruia.

| Mosotti a răspuns:

Nici una! Trebuie sa rezolvi cauza care duce la ce vrei sa uiti, altfel degeaba daca purcica e moarta in cotet. Iar care uita, nu are cu adevarat probleme mai serioase, si atunci merge orice piesa. O piesa o asculti sa te simti bine, nu sa ascunzi praful sub pres.

| gemeni6226 explică (pentru Mosotti):

Nu suntem la sectiunea filozofie ca atunci aveai dreptate.As fi asteptat sa-mi scrii o piesa preferata sau un gen muzical preferat.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi vine sa cred happyavem gusturi identice! si eu ma dau gata dupa piesa asta!

| gemeni6226 explică (pentru Endoryus):

Foarte frumoasa piesa. Toata stima si respectul pentru piesa aleasa.

| gemeni6226 explică (pentru MaryMaria333):

Da dar eu eram curioasa de piesa preferata a fiecaruia in mod particular.Iti zic un secret.Cand ma ennerveaza vecinii(dar nu des)ca nu ma lasa sa ma odihnesc pun si eu muzica hard rock.De altfel in tinerete imi placea si mie f mult si fata mea cu prietenul e fan nr.1 a muzicii rock.O data pe vremea cand m-au lasat sa merg cu ei(acum nu ma mai lasa)mergeam si eu la concerte de muzica rock live de ziua orasului.

| Endoryus a răspuns (pentru gemeni6226):

Daca chiar iti place revin mai tarziu cu inca 2 3 piese. Si da, sunt foarte buni cei 2 impreuna.

| gemeni6226 explică (pentru LPCTSTR):

Am vazut aceasta inventie, e interesanta si piesa la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Fain happy

| MaryMaria333 a răspuns (pentru gemeni6226):

Wow ii super asa. A le lui American Head Charge sunt preferatele mele

| MaryMaria333 a răspuns:

Multi ma vad ciudata pentru ca ascult un gen diferit de muzica dar asta nu ma descurajeaza cu nimic sa fiu eu insumiwinking Un exemplu https://youtu.be/yJx2RqwYBNE love struck

| MaryMaria333 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Chiar daca sunt in aceeasi masura

| gemeni6226 explică (pentru MaryMaria333):

Multumesc:)La prietenul fetei mele black metal ii place.
Un exemplu
https://www.youtube.com/watch?v=sOOebk_dKFo
(mie nu-mi place black metal dar rock da.)

| gemeni6226 explică (pentru MaryMaria333):

De ce sa fii ciudata, gusturile nu se dicuta.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru gemeni6226):

O daa "all shall fall" o stiu de mult happy Ascultam si eu inainte genul asta dar am trebut la "heavy metal"

| Cameliapantiru a răspuns:

Orice melodie de la Scorpions.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru gemeni6226):

Si mie imi place black metal.
Am aici un "Nothing Else Matters" al black metal-ului.

https://www.youtube.com/watch?v=-zyApGQd63w

| gemeni6226 explică (pentru aditimus):

Nu stiam cum se cheama piesa, dar cand vreau liniste si pace am mai ascultat aceasta piesa pusa sub titlul unei muzici de relaxare.Foarte frumoasa.

| gemeni6226 explică (pentru Endoryus):

E o muzica a gusturilor elevate care te poarta in sfere inalte (de aceea te si stimez pentru gustul tau)dar eu sunt copil crescut in popor(am si ramas in rindul poporului nu am ajuns sa traiesc in sfere inalte ) si pe mine doua muzici ma bine dispun :cea populara cintata la nunti si cea disco a anilor 80-90.

| gemeni6226 explică (pentru aditimus):

Am ascultat azi dimineata de mai multe ori piesa ta sa stii ca mi-am dat seama ca sentimentul ce te inunda ascultind aceasta piesa este cum ar trebui sa ma simt daca as fi fericita. Piesa transmite sentimentul fericirii profunde.Pacat ca nu mai stiu cand am simtit ultima oara acest sentiment.

| aditimus a răspuns (pentru gemeni6226):

Asa este

| gemeni6226 explică (pentru aditimus):

La o a patra auditie mi-am dat seama ca de fapt ce ma face sa ma gindesc ascultind aceasta piesa:o data am fost tinara, o data am fost fericita dar toate aceste lucruri m-i s-au luat o data pentru totdeauna si eu fac tot posibilul ca sa nu ma gindesc niciodata la acest lucru (in viata de zi cu zi)dar piesa asta ma face sa-mi scot la iveala toate sentimentele ingropate si sa pling.Dar cum zicea intr-o piesa formatia Queen :'''Show must go on''

| Mosotti a răspuns (pentru gemeni6226):

Eu am zis ca nu prea exista o piesa care sa faca ce ai zis, se lega de treaba asta, nu puteam sa-ti dau o piesa pentru ceva ce nu merge. Dar oricum un nume de piesa in mod special nu am, ascult diverse genuri si multe mi se pare la fel de bune.