| Addaa1998 a întrebat:

Cat de bine o stii pe Taylor Swift?
Scrie cat mai multe date dar si recente

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CamiiBăă a răspuns:

Nume real: Taylor Alison Swift · Locul naşterii: Wyomissing, Pennsylvania, SUA · Data naşterii: 13.12. 1989 (22 ani) · Ocupaţie: Actriţă, cântăreaţă · Constituţie: subţire · Înălţime: 178 cm · Culoarea ochilor: albaştri · Culoarea părului: blond · Zodia: Săgetător · Etnie/rasă: albă · Religie: creştină · Ţara natală: SUA.
Biografie
Taylor Alison Swift (născută pe 13 decembrie 1989 în Wyomissing, Pennsylvania, Statele Unite ale Americii), este o cântareaţă de pop-country. În 2006 a semnat cu Big Machine Records, o casă de discuri independentă, unde îşi face debutul cu albumul "Taylor Swift" din care a lansat, ca prim single, piesa " Tim McGraw". Acest single a fost urmat de alte patru piese ce au ajutat la vânzarea albumului în mai mult de 3, 6 milioane de exemplare. Al doilea album "Fearless" a fost lansat pe 11 noiembrie 2008 iar primul single a fost ales "Love Story", cel mai mare succes al ei până în prezent. Albumul a fost vândut în 1.5 milioane de exemplare. Revista "Forbes" a clasat-o pe Taylor pe locul 69 în clasamentul celor cu cele mai mari venituri din 2009, după ce a câştigat $18 milioane.