| HoriaRBK a întrebat:

Cum vi se pare explicarea mea,tin sa specific ca am explicat doar aceasta piesa, am facut alt tutorial in care am explicat cum se foloseste Fl Studio!

https://www.youtube.com/watch?v=ZsT3OYNyBGA

Prefer sa raspunda doar persoane care au putina idee despre teoria muzicii sau fl studio!

Răspuns Câştigător
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Explici ok, dar.din start e gresita linia de bass. si e cea mai importanta din piesa aia. face toata piesa! eu n'am trecut inca pe fl12, sau 20, dar trebuie sa ai undeva pe sus sa schimbi din 1/4 pe 1/3. pentru ca linia de bass nu e cum ai pus'o tu pe note acolo. Notele, intonatia sunt corecte, dar time-ingul nu. Primele 3 note sunt bune puse, dar a 4'a nu. Trebuie pusa mai devreme. Nu stiu cum sa te fac sa intelegi, ca mi'ar trebui sa ma inregistrez.
Per total e ok! si ma mir ca ai reusit sa faci tot doar cu vsturile din fl. Eu nu mai folosesc nimic din fl, doar vsturi externe sample'uri din packuri de pe net, vsturi de efecte, mix master etc. cauta aici https://audioz.download/
Succes!