| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Rock place...so, if you listen Bon Jovi, it's ok then.

So, ce reprezinta melodia lui Bon Jovi 'You give love a bad name'...adica cand cineva ii da altcuiva melodia asta[boy&girl], ce vrea sa sugereze.despartirea, apropriere... ce reprezinta melodia, ce transmite? Stiti ca fiecare melodie are o pveste. >:"

Thx! big hug Funda^^

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Imi place foarte mult melodia aceea! Din punctul meu de vedere, se refera la o fata care nu este atat de inocenta pe cat pare si este cam nepotrivita pentru respectiva persoana ("A school boys dream, you act so si/ Your very first kiss was your first kiss goodbye" sau "You're a loaded gun/ There's nowhere to run"). O fata care aparent este inocenta si cuminte, sa zic asa, dar care, in realitate, nu este deloc asa. Cel putin asta este interpretarea mea happy.

NOname
| NOname a răspuns:

Eu nu m-aș complica aici foarte mult în filosofii.
Este o melodie care îi place și a vrut s-o seducă pe fata (sau s-o facă să se oftice, depinde de stadiul relației), arătându-i cât de macho, rebel și dorit este. Poate există și o ușoară doză de dispreț aici, dar mă îndoiesc că pe asta a vrut să pună accent.

Decât să-ți bați capul, nu mai bine îl întrebi? Baftă!