| FlorinelFlr a întrebat:

Îmi poate da cineva partitura melodiei "Multumesc iubita mama" pentru pian / orgă? Vă rog frumos, că nu am găsit-o pe google.

2 răspunsuri:
| Anonimulllllllll a răspuns:

Si eu cant la pian, am cautat destul de multe partituri de genul acesta.Din pacate in Romania muzica clasica nu se prea promoveaza ca in alte tari.M-am chinuit sa gasesc si imnul Romaniei.De obicei la piesele acestea exista doar acorduri, deci se canta vocal iar pianul este pe fundal cu niste acorduri, daca stii ce zic.