| abcddcba a întrebat:

Link in limba Romana sau si in Engleza de unde se poate invata bine FL Studio-ul?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Youtube cred ca are destule tutoriale in engleza, trebuie sa fii foarte atent in schimb, invatatul si producatia de instrumentale, mixarea etc necesita foarte mult timp.
De ex. am un amic care produce instrumentale foarte simplu si usor pentru ca lucreaza de foarte multi ani, dar ii se pare foarte greu sa masterizeze voci de ex. pentru ca acolo este deficitar, desi cu instrumentalele se joaca, de ce oare? este un domeniu complex si necesita ani si ani de incercare, experienta cum s-ar zice.
FL studio este pentru incepatori, dar si el poate fi complicat cand nu ai mai lucrat, mai toti marii producatori audio au inceput cu acesta si apoi au trecut la programe avansate.
Nu strica sa inveti dar sa nu te dai batut pentru ca la inceput poate fi greu.