| Lolkkk a întrebat:

Mama mi-a propus dacă să mă înscriu la dansuri sau karate.
Eu as alege mai mult dansuri pentru ca sunt dansuri populare doar.
Mă ajută cu ceva?

5 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Depinde de tine. Clar alegerea e a ta.

Ambele sunt utile pot dezvoltarea fizicului - mai gratios la dansuri, mai puternic si explosiv la karate.

Genul de oameni diferă, atât la antrenamente (cursuri) cât și la evenimente. Nu există mod de comparare, așa că urmează-ți intuiția.

| sierra1 a răspuns:

Dar karate te ajută?

| Sportacus123 a răspuns:

Eu zic să alegi dansuri. Te ajută că te țin cât mai mult timp ocupat. Eu zic totuși să nu neglijezi școala pentru dans. Dacă ești mai încet la învățat, mai bine nu te duce nici la dansuri, nici la karate.

| Hyperion7 a răspuns:

Normal,poți face parte ulterior din ansamblul regional sau local daca ai talent înnăscut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dansurile populare ajută să faci mișcare pe muzică.